پرسپولیس قهرمان لیگ برتر ایران شد

در حالی‌که هنوز ۳ هفته به پایان لیگ برتر فوتبال ایران مانده، پرسپولیس توانست با شکست ماشین سازی به ۶۲ امتیاز دست‌یابد و قهرمان لیگ برتر ایران شود.پرسپولیس با پیروزی دو بر صفر توانست از سد ماشین‌سازی عبور کند و با ۶۲ امتیاز از رقبای خود پیشی گیرد. این پیروزی در تبریز جام قهرمانی فصل شانزدهم لیگ برتر را برای سرخ‌پوش‌های تهرانی به ارمغان آورد.

پرسپولیس پس از ۹ سال انتظار و حسرت برای کسب جام لیگ برتر به وصال آن رسید. گل اول تنها ۳۰ثانیه پس از شروع بازی توسط علی علی‌پور زده شد و نیمه نخست با همین نتیجه پایان یافت. گل علی‌پور در ثانیه ۳۰ بازی، تا هفته بیست و هفتم لیگ شانزدهم، سریع‌تر گل به شمار می‌رود.

در دقیقه پنجم نیز پرسپولیس فرصت خوبی برای گل زنی داشت که با تکل مدافع ماشین سازی از دست رفت.

گل دوم در دقیقه ۶۸ نیمه دوم از روی نقطه پنالتی و با شوت مهدی طارمی به ثمر رسید. طارمی که پنالتی در لیگ قهرمانان آسیا را از دست داده بود این بار توانست دروازه مهدی اسلامی را باز کند و تیمش را به گل دوم برساند. این در حالی است که برانکو ایوانوویچ، مربی پرسپولیس پس از ناکامی طارمی در دیدار تیمش با الریان قطر گفته بود تا وقتی او مربی سرخ‌پوشان است، طارمی پنالتی نخواهد زد.

چند حمله مهاجمان ماشین‌سازی را علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان پرسپولیس به خوبی دفع کرد.

روزنامه‌های ورزرشی، علی علیپور را که گل اول را به ثمر رساند و در دقایق پایانی نیز توانست با فراری موفق از مدافع حریف پنالتی بگیرد، بهترین بازیکن زمین معرفی کرده‌اند.

مسابقه پرسپولیس و ماشین‌سازی در استادیوم “یادگار امام” در تبریز، با حدود ۵هزار تماشاچی و با داوری حسین زرگر برگزار شد. در نیمه اول دو بازیکن پرسپولیس کارت زرد دریافت کردند.