حمله افراد مسلح به بزرگترین بیمارستان نظامی کابل

بزرگترین بیمارستان نظامی کابل مورد حمله افراد مسلح قرار گرفت. وزارت دفاع افغانستان احتمال داده این حمله از سوی طالبان صورت گرفته باشد. هنوز از تعداد قربانیان حمله به این بیمارستان ۴۰۰ تخته خبری منتشر نشده است.صبح روز چهارشنبه (۸ مارس/۱۸ اسفند) بیمارستان بزرگ نظامی کابل مورد حمله افراد مسلح قرار گرفت. دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به خبرگزاری فرانسه گفته این حمله به بیمارستان سردار داوودخان صورت گرفته است.

به گفته سخنگوی وزارت دفاع افغانستان ابتدا یکی از حمله‌کنندگان که روپوش سفید پزشکی بر تن داشته، خودش را مقابل در ورودی بیمارستان منفجر کرده است. پس از این انفجار بقیه مهاجمان به بیمارستان حمله کرده و طبقات دوم و سوم را در اختیار خود گرفته‌اند.

این بیمارستان که دارای ۴۰۰ تخت است، در حال حاضر به محاصره درآمده است. تعداد حمله‌کنندگان هنوز مشخص نیست. درباره قربانیان این حادثه نیز هنوز خبری منتشر نشده است.

دولت وزیری احتمال داده که این حمله از سوی طالبان صورت گرفته باشد. اما تا کنون هیچ گروهی رسما مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

این بیمارستان نظامی در محله وزیر اکبرخان قرار دارد که منطقه دیپلماتیک کابل است و سفارت آمریکا و چندین سفارت‌خانه دیگر و نیز مهمان‌خانه‌های نهادهای بین‌المللی در آن قرار دارند.

تعداد حملات تروریستی در کابل در سال گذشته به شدت افزایش داشته است. به گزارش سازمان ملل تعداد قربانیان غیرنظامی حملات تروریستی در سال گذشته در افغانستان ۷۵ درصد بیشتر از سال پیش از آن بوده است.